Солом'яні дахи

Як кажуть, все нове - це добре забуте старе. Це стосується, в тому числі, і будівництва будинків. Даху з соломи будувалися ще багато століть тому. Найбільше поширення вони одержали в Англії, в основному, в приватному секторі. Тоді солом'яні дахи вважалися ознакою бідності. Сьогодні ж вони знову переживають пік популярності, і їх наявність виробляє кардинально протилежна думка про господаря.

Солом'яні дахи є екологічно чистим видом покрівлі. Виготовляються вони, як правило, з соломи длинностебельной пшениці і водного очерету. Якісна солома плюс «чисті руки» спеціаліста гарантують службу даху до 50-ти років.

Солома кладуть шарами, по всій поверхні даху. Кріпиться вона до дерев'яної обрешітки. Потім вона рівняється за допомогою спеціальних інструментів і як би розчісується. Потім підрівнюються краю, і дах з соломи покривається спеціальним матеріалом, стійким до вогню і воді. Це досить тривалий процес, що займає до декількох тижнів.

Основні переваги солом'яних дахів:

  1. Теплоізоляція. Солома має дуже низьку теплопровідність, а, отже, взимку в будинку буде тепліше, а влітку прохолодніше, що допоможе значно заощадити на опаленні.
  2. Екологічність. Застосування екологічно чистих матеріалів сприяє поліпшенню мікроклімату в будинку, а також сприяє зменшенню утворення пилу.
  3. Легкість. Квадратний метр даху важить не більше 40 кг, що при товщині від 30 см - дуже небагато.
  4. Захист від вологиДах з соломи при правильній кладці ніколи не потече. Для додаткової ізоляції використовуються спеціальні вологовідштовхувальні кошти.
  5. Пожежна безпека. Просочення антипиреновими речовинами надійно оберігає солому від займання.
  6. Довговічність. Як вже було сказано, при грамотній кладці солом'яні дахи здатні служити близько 50-ти років.

Всі ці переваги наочно демонструють правильність вибору тих, хто вирішив використовувати подібний варіант в будівництві.

Зацікавлені, напишіть нам!

Назад